Singer to przedsiębiorstwo założone w 1851 roku przez Issaca Merritta Singera oraz Edwarda Clarka, które zajmuje się produkcją maszyn do szycia. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom firma szybko zdobyła ogromną popularność. Aktualnie maszyny do szycia marki Singer wykorzystywane są na całym świecie i spełniają wymagania nawet bardzo wymagających użytkowników. W ofercie nie brakuje propozycji zarówno dla osób, które dopiero uczą się szyć, jak i dla tych, którzy mają już w tym spore doświadczenie. Firma nieustannie dodaje do swojej oferty nowe propozycje. Jednym z modeli, na które warto zwrócić szczególną uwagę jest maszyna Singer 8280.
Wielofunkcyjna maszyna do szycia Singer 8280
Jest to urządzenie przeznaczone do użytku domowego, ponieważ umożliwia wykonywanie prostych prac krawieckich. Jedną spośród najważniejszych zalet tego modelu jest niska cena. Sprawia ona, że maszyna cieszy się dużym zainteresowaniem także pośród początkujących użytkowników oraz wśród osób, które chcą uniknąć dużego wydatku. Waga samego urządzenia wynosi 6,22 kilograma. Maszyna dostępna jest w kolorze białym. Jej wymiary to 385 x 190 x 310 milimetra (szerokość x głębokość x wysokość). Niewielka waga stanowi istotną zaletę, ponieważ w razie potrzeby możliwe jest łatwe przenoszenie urządzenia. Maszyna posiada 7 wbudowanych ściegów, wśród których wymienić można ściegi kryte, jak również 22 funkcje użytkowe. Można zatem powiedzieć, że urządzenie oferuje dość duże możliwości, szczególnie, jeżeli weźmie się pod uwagę jego przystępną cenę. Maszyna pozwala także na płynną regulację długości i szerokości ściegu, co znacznie ułatwia pracę. Długość ściegu może wynosić do 4,5 milimetra, natomiast jego szerokość do 5,5 milimetra. Singer 8280 to urządzenie, które zostało wyposażone w zatrzaskowy system mocowania stopek, automatyczny nawijacz oraz chwytacz wahadłowy. Możliwe jest automatyczne obszywanie dziurki w czterech cyklach. Maszyna posiada też ścieg wsteczny, funkcję przyszywania guzików oraz elektroniczny regulator obrotów i wbudowany pojemnik na wyposażenie. Pozwala na wznoszenie stopki o 6 milimetrów oraz szycie na maszynie podwójną igłą. W maszynie tej dostępna jest regulacja naprężenia nici. Możliwe jest również automatyczne naszywanie dziurek, jak również naszywanie aplikacji, cerowanie, haftowanie, pikowanie, fastrygowanie, wszywanie suwaków, obrębianie zawijakiem, wzmacnianie zakończeń szwów, wyszywanie monogramów, szycie na wysięgu oraz wykańczanie rękawów i nogawek. Można zatem powiedzieć, że urządzenie to w pełni spełnia oczekiwania osób, które szyją na własne potrzeby. Przenoszenie maszyny jest bardzo proste ze względu na wbudowaną rękojeść. Na uwagę zasługuje również fakt, iż urządzenie objęte jest aż trzyletnią gwarancją. Bez wątpienia warto przekonać się, jak oceniana jest maszyna Singer 8280. Opinie dostępne w sieci wskazują na to, że najważniejsze zalety według użytkowników to wielofunkcyjność, wytrzymałość, cicha praca, łatwość obsługi, dobra regulację, czytelna instrukcja obsługi oraz poręczność. Nie pojawiły się natomiast żadne informacje o wadach, które miałyby istotny wpływ na komfort pracy. Oczywiście, trzeba mieć na uwadze to, że urządzenie nie jest przeznaczone do użytku profesjonalnego. Może zatem nie spełnić oczekiwań osób, które poszukują maszyny na przykład do zakładu krawieckiego. Co szczególnie ważne, stosunek ceny do jakości oceniany jest przez dotychczasowych użytkowników bardzo dobrze.
Kolejnym atutem Singer 8280 jest gwarancja na 3 lata – inni producenci oferują jedynie 2 lata!
Dokonanie oceny maszyny do szycia Singer 8280 możliwe jest wyłącznie wtedy, kiedy porówna się ją z innymi urządzeniami, które można zakupić w podobnej cenie. Model ten mieści się w tym samym przedziale cenowym co na przykład takie jak maszyna do szycia Łucznik Diana czy Juki HzL-12z. Urządzenie marki Łucznik przewyższa maszynę Singer pod względem ilości oraz rodzaju dostępnych ściegów. Diana umożliwia bowiem wykonywanie 24 ściegów, wśród których znajdują się ściegi overlock, satynowy i gałązkowy. Z drugiej jednak strony Diana nie posiada wbudowanej rękojeści, a także nie daje możliwości regulacji szerokości ściegu. W rękojeść nie została również wyposażona maszyna do szycia Juki HzL-12z. Jednak maszyna ta w przeciwieństwie do propozycji firmy Singer została wyposażona we wbudowane białe światło LED, które oświetla miejsce pracy, a tym samym ułatwia szycie. Co więcej, zarówno maszyna Łucznika, jak i Juki objęte są gwarancją dwuletnią, czyli krótszą niż w przypadku urządzenia marki Singer. Można zatem stwierdzić, że pod pewnymi względami maszyna Singer przewyższa inne urządzenia dostępne w podobnej cenie, natomiast pod innymi ustępuje propozycjom konkurencyjnych firm. Oczywiście, ocena nie jest pełna, dopóki nie zwróci się uwagi na opinie osób, które wypróbowały te urządzenia. Opinie odnośnie maszyny Singer zostały już przedstawione wcześnie. W przypadku Łucznika Diany użytkownicy jako najważniejsze zalety wskazują dobrą regulację, wielofunkcyjność, czytelność instrukcji obsługi oraz stosunek ceny do jakości. Najwięcej osób jako wadę wskazuje głośną pracę, tak więc można stwierdzić, że pod tym względem lepiej sprawdza się maszyna do szycia Singer 8280. Opinie na temat maszyny Juki HzL-12z dostępne w sieci także są pozytywne, jednak ze względu na małą precyzyjność nie pozwalają na stwierdzenie, które spośród porównywanych urządzeń zyskało lepszą ocenę.
Gwarancja wysokiej jakości w domowych warunkach.
Singer 8280 to jedna z nowszych propozycji znanego amerykańskiego producenta maszyn do szycia. Urządzenie przeznaczone jest do użytku domowego. Dla wielu osób marka Singer to gwarancja wysokiej jakości, a zatem komfortowej pracy i długiej wytrzymałości urządzenia. Firmę tę często wybierają ludzie poszukujący niezawodnych maszyn w dobrej cenie. Biorąc pod uwagę dane techniczne, jak również opinie na temat omawianego urządzenia można stwierdzić, że 8280 to model, który nie zawiódł osób, które darzą zaufaniem firmę Singer. Zdaniem użytkowników urządzenie to charakteryzuje się przede wszystkim wytrzymałością, łatwością obsługi oraz wielofunkcyjnością. Bez wątpienia może z powodzeniem konkurować z innymi maszynami do szycia, które dostępne są w tej samej kategorii cenowej.
Czy ten model posiada ścieg elastyczny?