Maszyna do szycia Silvercrest czyli produkt z Lidla

Maszyna do szycia silvecrest front

Silvercrest to firma, która jest jeszcze mało znana w Polsce, jednak jej produkty szybko zdobywają popularność. Dużym zainteresowaniem cieszy się maszyna do szycia Silvercrest, która zdaniem użytkowników łączą wysoką jakość i łatwość obsługi z atrakcyjną ceną. Maszyny do szycia Silvercrest trafiły do sprzedaży w sieci sklepów Lidl, dlatego jest to bardzo dobre miejsce do zakupienia urządzenia tej marki.

Sprawdź Cenę

Maszyna do szycia Silvercrest SNMD 33 A1 zdobyła w  Polsce sporą popularność.

Maszyna do szycia Lidl wyprodukowana przez Silvercrest to model SNMD 33 A1. Jest to urządzenie dostępne w niskiej cenie, co stanowi jedną z wielu jego zalet. Kolejna to silnik schowany w obudowie, który likwiduje takie problemy jak hałas i gromadzenie kurzu. Jednocześnie wyeliminowane zostało ryzyko urazów spowodowanych pęknięciem paska, co zostało docenione przez wielu użytkowników. Istotną rolę odgrywa również oświetlenie ledowe, które dobrze radzi sobie z podświetlaniem pola pracy. Dzięki niskiej wadze (6 kilogramów) oraz rączce do przenoszenia urządzenie zapewnia dużą wygodę podczas transportu. Niektórzy użytkownicy zwrócili uwagę na to, że w przypadku dłuższych wyjazdów mogą bez problemu zabierać ze sobą maszynę. Nóżki maszyny dobrze trzymają się podłoża, dlatego nawet przy intensywnej pracy nie dochodzi do trzęsienia. Nawlekanie górnej nici i regulacja jej naprężenia są bardzo proste, co ma duże znaczenie dla osób, które mają z tym pewne trudności, a zatem przede wszystkim dla tych, którzy dopiero uczą się szyć. W celu nawinięcia nici do szpulki z nicią dolną wystarczy przełożyć ją przez podajnik, nałożyć na szpulkę oraz przesunąć bolec. Urządzenie Silvercrest SNMD 33 A1 posiada mały, wygodny pedał maszyny do szycia, który zapewnia komfort w trakcie szycia. Praca z nim jest płynna i dokładna. Duży wybór ściegów sprawia, że maszyna do szycia Silvercrest SNMD 33 A1 dobrze się sprawdza w przypadku bardziej skomplikowanych prac. Dostępny jest między innymi ścieg overlock oraz wsteczny, które są szczególnie pożądane przez użytkowników. Z boku urządzenia znajduje się obcinacz do nitek. Maszyna posiada funkcję czterostopniowego obszywania dziurek. Ze względu na bardzo dobry transporter urządzenie bez trudu radzi sobie ze wszystkim materiałami, także tymi grubymi lub cienkimi i śliskimi. Maszyna jest w stanie szyć na pusto, co oznacza, że nie ma problemu w przypadku zjechania igły poza materiał. Długość kabla wynosi 1,8 metra. Właściciel otrzymuje 3 letnią gwarancję, co bez wątpienia stanowi istotną zaletę, biorąc pod uwagę standardowy czas trwania gwarancji. Na uwagę zasługuje również atrakcyjna cena tej maszyny. To między innymi ona sprawia, że tak wiele osób udaje się do sklepu Lidl, kiedy pojawią się w nim maszyny Silvercrest.

Maszyna do szycia Lidl w porównaniu z innymi podobnymi urządzeniami.

Dokonanie właściwej oceny urządzenia wymaga jednak porównania go z innymi maszynami do szycia, które można nabyć w podobnej cenie. Maszyna do szycia Lidl znajduje się w tej samej kategorii cenowej co na przykład Łucznik 2015 Zofia bądź Arka 880. Urządzenie marki Silvercrest posiada 33 wbudowane ściegi, podczas gdy maszyna Łucznik Zofia ma ich 24, natomiast Arka 18. Pod tym względem można zatem uznać maszynę z Lidla za lepszą. Urządzenie to wyposażone zostało w pięć stopek, natomiast maszyna Łucznika w 4, a Arka w 2. Wszystkie trzy maszyny posiadają czterostopniowy system obszywania dziurek oraz automatyczny nawijacz, a także umożliwiają szycie podwójną igłą. Warto zwrócić uwagę także na oceny dotychczasowych użytkowników tych trzech maszyn. Można stwierdzić, że większość testujących je osób jest zadowolona z wybranych przez siebie urządzeń. W przypadku żadnej z maszyn nie pojawiły się informacje na temat poważnych wad, dlatego jakość każdego z urządzeń można uznać za dobrą.

Maszyna do szycia silvercrest złotaWyposażenie dodatkowe maszyny to pokrowiec przeciw kurzowy, 4 stopki, 3 szpulki na dolną nić, zestaw 4 igieł (w tym podwójna), pędzelek do czyszczenia z nożykiem do dziurek,  płytka zakrywającą transporter, śrubokręt w trzech wielkościach, dwie podkładki filcowe pod górną nić, olejarka, linijka kątowa, stopka do obszywania dziurek oraz nawlekacz nitki na igłę. Także i w tym przypadku warto zwrócić uwagę na wyposażenie maszyn, które proponują konkurencyjne firmy. Model maszyny do szycia Łucznik  Zofia posiada 4 szpulki, 3 stopki, zestaw igieł (między innymi jedną igłę podwójną), szczoteczkę z narzędziem krojczym, 2 wkrętaki oraz ręczną smarowniczkę wytryskową. Obie firmy oferują zatem podobne wyposażenie dodatkowe. W podobnej cenie do maszyna do szycia Silvercrest można zakupić także urządzenia takie jak maszyna do szycia Singer 8280. W tym przypadku w wyposażeniu znalazły się 3 szpulki, 4 stopki, komplet igieł, nakładka na szpulki, trzymaki szpulki, nożyk do dziurek, pędzelek, oliwiarka. Można zatem stwierdzić, że również maszyna do szycia Singer oferuje podobne wyposażenie co Silvercrest.

Sprawdź Cenę

Mimo że marka nie jest znana z urządzeń krawiecki jest to bardzo dobry wybór w tej cenie.

Maszyna do szycia Silvercrest SNMD 33 A1 zyskała bardzo dobrą opinię użytkowników, także tych, którzy dopiero uczą się szyć. Jest to urządzenie, które zapewnia dość duże możliwości, wyróżnia się pod względem wytrzymałości, a przy tym jego cena jest niska. Biorąc pod uwagę informacje na temat tej maszyny oraz innych urządzeń dostępnych w podobnej cenie można stwierdzić, że proponowana przez Silvercrest maszyna nie jest gorsza od urządzeń oferowanych przez konkurencyjne firmy, a pod niektórymi względami można ją nawet uznać za lepszą.

Maszyna do szycia Silvercrest czyli produkt z Lidla
4.7 (93.33%) 3 vote[s]

5 comments

 1. Agnes says:

  Witam, Prosze o pomc jak ustawiac maszyne do sciegow haftowych. Maszyne zakupilam w sobote i nei moge sobie poradzic ze sciegami pierwszego rodzaju od ok. H do konca. Wg instrukcji dlygosc powinna byc na 1-2, ale gdy tak ustawie, naprzenie Auto lub 3, szerokosc rozne probowalam, to maszyna za duze oczka robi i to nie wychodzi w ogole haft, tylko zygzak. Gdy ustawiam dlugosc na 0–1 maszyna jakby szyje w 1 meijscu i wciaga mi material do srodka. Musze wtedy wyciagac nitki i recznie machac igla zeby odciagnela material z powtorem. Czy ktos ma tak iproblem? Jak powinny wygladac ustawienie do sciegow haftowanych?

  Dziekuje 🙂

 2. Monika says:

  Może ktoś porawdzić – mam do wyboru dwie maszyny Łucznika Diana 417 i Anna 510. Nie kosztują mnie nic.
  Czy zdecydować się na którąś z nich (jestem zupełnym laikiem, dopiero będę się uczyła szycia – z opisów bardziej skłaniam się ku Dianie) czy zaczekać na oferte Lidla w tym roku ?
  Niestety czytam opinie o Łuczniku i nie są zbyt dobre, wiele osób narzeka, że się psują te maszyny. Zależy mi na czymś dobrym (nie kręci mnie fakt, że Łucznika mogę mieć za free – raczej chodzi mi o jakość)

Dodaj komentarz