Maszyny do szycia dla dzieci.

5907595765169F1

Fascynacja krawiectwem może zrodzić się w człowieku praktycznie w każdym okresie życia. Niektóre osoby mogą zacząć szyć dopiero na emeryturze, a niektóre osoby zaczynają swoją przygodę już od najmłodszych lat podpatrując swoje mamy czy babcie. Coraz częściej można zauważyć, że już nawet dzieci interesują się szyciem, jednak wiadomo, że nie powinniśmy pozwalać dziecku szyć na prawdziwej, profesjonalnej maszynie, dlatego więc co w takim przypadku robić? Przyjrzymy się nieco bliżej maszynom do szycia, które mają podstawowe funkcjonalności, jednak są przeznaczone dla dzieci, rzecz jasna tych starszych dzieci. Zabawkowe maszyny do szycia dla dzieci podłączone na kabel USB nie będą brane pod uwagę, jednak warto wspomnieć o tym, że istnieją tego typu zabawki.

Jaka powinna być maszyna do szycia dla dzieci?

Nie odkryję ameryki jeśli napiszę, że maszyna do szycia dla dzieci powinna być przede wszystkim bezpieczna. Weźmy jednak pod uwagę jakie funkcje powinna posiadać maszyna do szycia przeznaczona dla dzieci. Warto też najpierw wspomnieć, że maszyny do szycia dla dzieci nie muszą być specjalnie przeznaczone dla dzieci, chodzi raczej o fakt obsługi i posiadanych funkcji przez taką maszynę.

Moim skromnym zdaniem maszyna do szycia, przeznaczona dla dziecka, które zaczęło się poważnie interesować prostym krawiectwem powinna przede wszystkim posiadać najbardziej podstawowe funkcje jakie tylko mogą być, rzecz jasna do tego, by mogło wykonywać najprostsze prace związane z szyciem.

Najlepsze na początek przygody z krawiectwem będzie maszyna do szycia mechaniczna, będą one nawet kilkukrotnie tańsze od maszyn komputerowych, a na pewno sprawdzą się jako początkowy sprzęt dla początkującego dziecka. Kolejną sprawą będzie także rodzaj chwytacza. Obecnie w maszynach mechanicznych bardziej popularny jest chwytacz wahadłowy, nieco trudniejszy w obsłudze, jednak na pewno pod wprawnym okiem rodzica uda się nauczyć dziecko obsługi tego rodzaju chwytacza. Ilość programów, czyli rodzajów ściegów nie powinna być duża, należy ciągle pamiętać o tym, że maszyny do szycia dla dzieci powinny być jak najbardziej proste, mało skomplikowane oraz mało zaawansowane w obsłudze. W najprostszych maszynach znajdziemy także prosty system uruchamiania i regulowania prędkości – za pomocą specjalnego pedału, który umieszczamy najczęściej na podłodze. Wybór ściegów w maszynach mechanicznych odbywa się za pomocą pokrętła lub „suwaków”. Normalne maszyny do szycia mają szereg innych dodatkowych funkcje, jak chociażby samoczynne kończenie ściegu czy automatyczne obszywanie dziurek na guziki, jednak tego rodzaju udogodnienia powinniśmy zostawić na późniejszy czas, kiedy dziecko najpierw zapozna się z podstawowymi zasadami i metodami szycia – kiedyś przecież radzono sobie nawet na manualnie napędzanych maszynach do szycia, także – trzeba od czegoś zacząć. Im mniej różnorodnych funkcji tym większa pewność, że dziecko, szyjąc różnego rodzaju stroje czy ciuchy dla swoich lalek nie popełni błędów, co z kolei przekłada się na jego bezpieczeństwo.

W dużej mierze, to czy maszyna do szycia dla dzieci będzie bezpieczna, zależy od tego, jak do całego tematu podejdą rodzice. Rodzice powinni nadzorować swoje dzieci podczas całego procesu szycia, nie powinno to odbywać się bez ich nadzoru, przynajmniej przez początkowy okres czasu. Pilnowanie dziecka, przekazywanie swojego doświadczenia i cennych wskazówek to klucz do tego, by maszyna do szycia była przede wszystkim bezpieczna.

Jaka maszyna do szycia dla dzieci – trudny i niewielki wybór.

Na początku powiedzmy sobie jasno, maszyny do szycia dla dzieci powinny być dobierane w konkretnym celu, jeśli dziecko naprawdę lubi szyć i będzie starało się czegoś nauczyć na tej maszynie powinniśmy z miejsca odpuścić sobie zabawkowe maszyny do szycia dla dzieci. Wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarkę „zabawkowa maszyna do szycia dla dzieci opinie”, żeby dowiedzieć się, że jest to co najwyżej dobry sprzęt dla 3 letniego dziecka, która może podtykać i pokręcić pokrętłami.

Dla dzieci, które naprawdę pasjonuje szycie i amatorskie krawiectwo polecamy „nieco” droższe maszyny, niż te zabawkowe. Obecnie w sieci znajdziemy dwie podstawowe i najbardziej popularne maszyny do szycia.

maszyna do szycia dla dzieci łucznik lidia Pierwszą propozycją jest maszyna prosto od naszego polskiego producenta, a mianowicie Łucznik Lidia 2016. Łucznik to firma z wieloletnią tradycją, która sięga początków dwudziestego wieku. Produkty tej marki są dostępne praktycznie w każdych największych sieciach sklepów ze sprzętem RTV i AGD. Maszyna Lidia 2016 posiada 24 programy szycia, które dla dziecka w zupełności wystarczą, ponadto produkt ten oferuje możliwość czterostopniowego obszywania dziurek, posiada wbudowane oświetlenie czy też funkcję szycia wstecz. Do standardowego wyposażenia, które otrzymamy przy zakupie tej maszyny dołączone będą między innymi cztery wymienne szpulki, szyna prowadząca, igły, rożne rodzaje stopek, szczoteczka wraz z narzędziem krojczym, wkrętaki i inne niezbędne elementy potrzebne przy eksploatacji maszyny do szycia dla dzieci. Ponadto maszyna ta posiada dwa rodzaje grafiki, wyglądu zewnętrznego co dodatkowo wpływa na atrakcyjność jeśli chodzi o dzieci. Pierwsza grafika to motyle, natomiast druga to perłowe kwiaty.

maszyna do szycia dla dzieci janomeInną propozycją jest maszyna bardzo popularnej japońskiej firmy – Janome. Jak wiadomo, Japonia to solidny kraj i wszystkie firmy, które wywodzą się z tego właśnie regionu cechuje bardzo duża staranność i dokładność w produkcji różnego rodzaju sprzętu. Janome Sew Mini to kompaktowa maszyna, która idealnie nada się dla początkujących krawcowych. Maszynę zaleca się dla dzieci, które ukończyły 8 lat. Ściegi proste oraz zygzaki, ogólnie aż 10 najprostszych i najbardziej podstawowych programów do szycia. W porównaniu do maszyny Łucznik, maszyna do szycia dla dzieci Janome oferuje chwytacz rotacyjny, możliwość szycia wstecz, czteropunktowy transporter materiału oraz specjalne pokrętło, dzięki któremu będziemy mogli regulować naprężenie nici.

Opinie – maszyny do szycia dla dzieci.

Aby przekonać się, że wyżej wymienione propozycje to nie zabawki wystarczy wejść na jedną z popularniejszych wyszukiwarek internetowych i wpisać hasło „maszyna do szycia dla dzieci opinie”, z całą pewnością na różnego rodzaju forach internetowych znajdziemy pozytywne opinie dotyczące zarówno produktu oferowanego przez japońską markę Janome jak również polską firmę Łucznik. Oto niektóre z nich:

„Kilkaset złotych, to nie dużo, choć widziałam tą maszynę jeszcze taniej. Zdecydowałam kupić maszynę do szycia dla dziecka Janome Sew Mini ponieważ moja koleżanka zna się na maszynach i poleciła mi po prostu tą maszynę. Szczerze? Jestem jak najbardziej zadowolona, 10 letnia Julita czerpie naprawdę dużą przyjemność z szycia najprostszych elementów i umie coraz więcej. Maszyna jest wytrzymała, nic się w niej nie zepsuło, a intensywnie korzystamy z niej od ponad pół roku.” – Bożena.

 

Łucznik Lidia 2016 – maszyna na którą zdecydowałam się wraz z córką to polski produkt, to pierwszy plus. Drugim plusem dla mojej córki były wzory wymalowane na maszynie. Kolorowe motyle są naprawdę cudowne. Prosta w obsłudze, córka od razu wiedziała jak ją włączyć i wykonywać na niej najprostsze prace. Polecam – zero zastrzeżeń.” – Marianna.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz