Łucznik Zofia – najbardziej pożądana maszyna do szycia przez początkujące krawcowe.

łucznik zofia

Znacznie zauważalnym w naszym kraju trendem jest coraz większa popularność domowego szycia. Maszyny do szycia stają się coraz popularniejsze, a nasza rodzima marka Łucznik oferuje wiele mechanicznych maszyn do szycia, które idealnie nadawać się będą dla początkujących krawcowych. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na to, że kupując maszynę do szycia marki Łucznik możemy dodatkowo dokupić kilka poradników, które idealnie wpasują się w proces uczenia się początkującej krawcowej.
Jedną z najbardziej popularnych obecnie maszyn do szycia jest Łucznik Zofia. Maszyna, która nie kosztuje zbyt wiele, a idealnie nada się dla zaczynających dopiero swoją przygodę młodych krawcowych.

Specyfikacja maszyny do szycia Łucznik Zofia.

Łucznik Zofia 2015 jest maszyną mechaniczną, oznacza to, że wszelkie ustawienia, typu chociażby ściegi będziemy ustawiali ręcznie za pomocą pokręteł. Do najważniejszych zalet tej maszyny do szycia należą takie funkcje jak:

  • 24 programy do szycia – dla początkującej krawcowej jest to idealna ilość
  • Możliwość czterostopniowego obszywania dziurek
  • Mobilność maszyny – dzięki wygodnej rączce można ją w łatwy i szybki sposób przenieść.
  • Funkcja umożliwiająca szycie wstecz oraz wbudowane oświetlenie.

łucznik zofia 2015Maszyna ponadto posiada wiele innych przydatnych funkcji jak stebnowanie ściegiem prosty, wykańczanie brzegów różnymi ściegami, możliwość szycia materiałów elastycznych, możliwość obszywania tkanin ściegiem owerlokowym.  Łucznik Zofia 2015 jest maszyną przeznaczoną do materiałów lekkich, ale według producenta podoła także materiałom średnio ciężkim takim jak sztruks, rzecz jasna przy użyciu odpowiedniego zestawu nici z igłami. Maszyna do szycia posiada także funkcję przyszywania guzików, co w dużym stopniu ułatwia cały proces szycia. Łucznik Zofia to maszyna w której stopka podnosi się naprawdę dość wysoko, dzięki czemu zszycie kilku warstw materiału nie będzie stanowiło żadnego problemu dla krawcowej. Możliwość płynnej regulacji prędkości oraz długości ściegu przyda się w każdej sytuacji. Maszyna do szycia Łucznik Zofia 2015 jest wyposażona w wahadłowy chwytacz. Jest to stary rodzaj chwytacza, który wymaga systematycznego czyszczenia oraz odpowiedniej konserwacji. Trudność w konserwacji tego typu chwytacza jest większa niż w przypadku innych nowoczesnych maszyn, które posiadają chwytacz rotacyjny.
Do podstawowego wyposażenia maszyny do szycia marki Łucznik dołączane są między innymi:

  • Szpulki w ilości 4 sztuk.
  • Szyna prowadząca.
  • Różne rodzaj stopek do szycia.
  • Specjalny zestaw igieł.
  • Zestaw niezbędny do konserwacji i niewielkich napraw maszyny do szycia.

Chcąc kupić maszynę Łucznik Zofia na pewno najpierw poszukamy recenzji oraz opinii na temat tej maszyny, w wyszukiwarkę wystarczy wpisać Łucznik Zofia opinie, by dowiedzieć się jakie są jej wady i zalety.

Łucznik Zofia opinie – poznaj co mówią użytkownicy na temat jednej z najbardziej popularnych maszyn do szycia.

W internecie wystarczy, że wpiszemy Łucznik Zofia Opinie by znaleźć wiele różnych opinii na jej temat, jednak niewątpliwym jest to, że pozytywne opinie przeważają na każdym forum czy stronach internetowych przeznaczonych do oceniania produktów.

Przede wszystkim do najczęściej wymienianych zalet maszyny do szycia Łucznik Zofia 2015 jest cena. W lepszych sklepach internetowych oferujących sprzęt rtv-agd możemy kupić tą maszynę już za kilkaset złotych. Inną najczęściej wymienianą zaletą jest kultura i głośność pracy, maszyna ta cechuje się przede wszystkim energooszczędnością oraz bardzo cichą pracą silnika, przez co perfekcyjnie nadaje się do wykorzystania domowego, by ni być zbytnio uciążliwym dla innych domowników. Inni użytkownicy wspominają także o estetycznym wyglądzie maszyny do szycia oraz wysoką jakością wykonania również plastikowych elementów. Do niewątpliwych zalet można zaliczyć także łatwość obsługi i pierwszej kalibracji przed użyciem, odpowiednie instrukcje zawarte w pakiecie jasno i klarowanie opisują w jaki sposób powinna zostać wyregulowana maszyna.

Rzecz jasna nie mogło zabraknąć negatywnych opinii o tej maszynie. Część użytkowników nadal narzeka na zbyt wysoką głośność pracy, jednak może to być zależne od ustawienia maszyny oraz jej odpowiedniego wyregulowania. Wadą może być także brak pokrowca, który przyda się na pewno jeśli maszyna miałaby być nieużywana dłuższy czas. Brak odpowiedniej konserwacji oraz pierwszej regulacji może powodować różne problemy z maszyną, które znajdziemy w internetowych opiniach.

„Maszynę kupiłam kilka miesięcy temu i do tej pory nie narzekam na nią. Co prawda musiałam ją najpierw oddać  do odpowiedniego serwisu na pierwszą regulację. Do tego momentu maszyna działa bez żadnego zarzutu i cenie sobie jej cichą pracę. Polecam wszystkim, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z szyciem.” Mariola.

Jeśli nie rodzima marka to jaka?

maszyna do szyciaRzecz jasna w naszym kraju dostępnych jest jeszcze wiele innych marek i maszyn do szycia dla początkujących. Jednym z największych konkurentów dla Łucznika jest marka Janome. Jedną z ciekawszych pozycji tej marki jest maszyna do szycia Janome Juno E1015. Maszyna posiada piętnaście programów ściegowych, półautomatyczne obszywanie dziurek, regulację długości ściegów oraz szerokości zygzaka, możliwość szycia wstecz, a także wykonywania szycia dekoracyjnego dzięki podwójnym igłom. Maszyna Janome również posiada chwytacz wahadłowy, dlatego też nie można zapominać o systematycznej konserwacji i czyszczeniu chwytaka wraz z bębenkiem. W skład zestawu producent dodaje różne stopki do szycia, płytkę do cerowania, szpulki, specjalny zestaw oryginalnych igieł, a także rozpruwacz.

Użytkownicy chwalą sobie wykonanie maszyny, dobre jakościowo materiały oraz spasowanie wszystkich elementów. Maszyna Janome  Juno E1015 ceniona jest także za swój cichy silnik oraz stosunkowo niewielką cenę jak na takie możliwości.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz