Maszyna do szycia Husqvarna jest z pewnością doskonale wykonana

Husqvarna nie jest tylko znana ze sprzetu ogrodowegoFirma Husqvarna zajmuje się sprzedażą maszyn do szycia od 1872 roku. Historia tego szwedzkiego przedsiębiorstwa jest jednak znacznie dłuższa, ponieważ zostało ono założone w 1689 roku. Początkowo Husqvarna była fabryką broni królewskiej. Z upływem lat firma znacznie rozszerzyła swoją działalność. Jej celem jest zapewnianie bogatego wyboru narzędzi, które ułatwiają i uprzyjemniają m.in. prace krawieckie. Maszyny do szycia Husqvarna to produkty najwyższej jakości, które mają licznych zwolenników na całym świecie. Firma stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom różnych klientów, dlatego w ofercie znajdują się zarówno maszyny proste, jak i urządzenia przeznaczone dla mistrzów krawiectwa. Każda maszyna do szycia Husqvarna to urządzenie wysokiej jakości, solidnie wykonane i gwarantujące długą wytrzymałość. Poszczególne maszyny do szycia Husqvarna różnią się między innymi cenami jak i jakością wykonania produktu.

Maszyny do szycia Husqvarna są na pewno zyskowną odnogą szwedzkiego przedsiębiorstwa.

Maszyny do szycia Husqvarna E10Jedna spośród tańszych propozycji jest Husqvarna E10. To maszyna do szycia idealna dla każdego, kto potrzebuje urządzenia przeznaczonego do celów domowych. Posiada 21 ściegów oraz 50 przydatnych funkcji szyjących. Została wyposażona także w automatyczny nawlekacz nitki oraz system regulacji docisku stopki. Możliwe jest szycie wstecz, wykonywanie ściegów owerlokowych (otwartego i zamkniętego) oraz ściegu do materiałów elastycznych. Maszyna do szycia Husqvarna E10 posiada stopki mocowane na zatrzask, wolne ramię i metalowy chwytacz. Pozwala na regulację szerokości ściegu oraz jego długości, jak również na proste obszywanie dziurek. Ważną zaletą tego urządzenia jest także cicha praca. Akcesoria przewidziane dla tego modelu to wkrętak, oliwiarka, przecinak do szwów, dodatkowy trzpień, komplet igieł, krążki trzymające szpulkę, płytka do cerowania, liniał, dodatkowe szpulki i podkładka filcowa oraz szpulki: zwykła, do zamków, do ściegów satynowych, do dziurek i do ściegów ślepych. Są to podstawowe urządzenia tej marki, gdzie największymi konkurentami  są maszyna do szycia Łucznik Zofia oraz maszyna do szycia Singer 8280.

i-husqvarna-viking-redstar-r12Kolejna propozycja to maszyna do szycia Husqvarna Viking R12. Umożliwia ona wykonywanie 13 najbardziej przydatnych ściegów, wśród których wymienić można ściegi użytkowe i ozdobne. Wybór ściegu jest bardzo prosty. Urządzenie pozwala na płynną regulację docisku stopki, co skutkuje perfekcyjnym szyciem różnego typu materiałów. Na uwagę zasługuje także bardzo łatwa regulacja naprężenia nitki. Użytkownik może korzystać z takich udogodnień jak płynna regulacja prędkości szycia, funkcja start/stop, igła zatrzymująca się w pozycji góra/dół oraz duża przestrzeń pod stopką, która ułatwia szycie na maszynie licznych warstw materiałów. Wykorzystano tutaj wygodny automatyczny nawlekacz igły, funkcję Fix, która zawiązuje ścieg na początku i na końcu szycia oraz system łatwego opuszczania ząbków do ręcznego prowadzenia materiałów, przeszywania guzików czy haftowania. Zakładanie szpulki do góry jest bardzo łatwe, podobnie jak wymiana stopki w systemie zatrzaskowym. Maszyny do szycia Husqvarna Viking R12 można kupować wraz z przydatnymi akcesoriami.

Maszyna do szycia Emerald 118W ofercie firmy nie brakuje także urządzeń, których cenę można określić jako średnią. Przykładem jest maszyna do szycia Husqvarna Emerald 118. Posiada ona 18 wbudowanych ściegów i 70 funkcji ściegowych. Umożliwia regulację długości ściegu (od 0 do 4 mm) oraz jego szerokości (od 0 do 5 mm). Urządzenie zostało wyposażone w rączkę do przenoszenia, stopki mocowane na zatrzask, nóż do obcinania nitki na obudowie, automat do obszywania dziurek, chwytacz rotacyjny, Poradnik Szycia i twardą obudowę. Pozwala na pozycjonowanie igły i regulację prędkości szycia. Wolne ramię ułatwia szycie nogawek i rękawów. Ząbki transportera są opuszczane, natomiast zakładanie dolnej szpulki odbywa się w bardzo prosty sposób. Maszyny do szycia Husqvarna z serii Emerald posiadają bogate wyposażenie, takie jak osiem stopek, dodatkowe szpulki, przecinak do szwów, komplet igieł czy śrubokręt.

Maszyny Husqvarna class 100Maszyny do szycia Husqvarna w cenie średniej to także model Class 100Q. Urządzenie umożliwia wykonywanie 20 szczególnie popularnych ściegów, w tym ściegów dekoracyjnych do szerokości 7 mm, a także 2 automatycznych dziurek. Dużą wygodę zapewniają płynna regulacja prędkości pracy oraz funkcja start/stop. Igła zatrzymuje się w pozycji góra/dół. Nawlekanie igły jest bardzo proste, podobnie jak opuszczanie ząbków do haftowania ręcznego i przyszywania guzików. Duża przestrzeń robocza pod stopką ułatwia pracę, podobnie jak regulacja docisku stopki. Funkcja „FIX” pozwala natomiast na automatyczne zawiązywanie nici na początku oraz na końcu ściegu. Możliwa jest perfekcyjna regulacja naprężenia nitki i płynne regulowanie pozycji igły. Na uwagę zasługuje też łatwość wymiany stopek i odgórnego zakładania stopki. W wyposażeniu znajdują się twarda walizka i 6 stopek. Można także zakupić przydatne akcesoria dodatkowe.

Maszyna Sapphire 930Jednym spośród droższych modeli jest maszyna do szycia Husqvarna Sapphire 930. Tu urządzenie zapewniające wysoki komfort pracy, między innymi ze względu na system czujników, który automatycznie podnosi i opuszcza stopkę, a także ustawia docisk stopki odpowiedni dla grubości szytego materiału. Sensor funkcji Pivot delikatnie unosi stopkę nad materiałem co pomaga w pikowaniu i szyciu aplikacji. Stopka podnosi się i opuszcza automatycznie. Istotną zaletą stanowi także graficzny ekran o wysokiej rozdzielczości oraz trzy lampy ledowe, które bardzo dobrze oświetlają obszar pracy. Maszyna została wyposażona w system automatycznego nawlekania nitki i automatycznego ustawiania jej naprężenia. Posiada nóż, który obcina nitki po zakończonym szyciu. Na uwagę zasługują również automatycznie chowane ząbki, dzięki którym do swobodnego szycia czy haftowania wystarczy wybrać jeden przycisk. W przypadku braku nici w bębenku lub zerwania nici górnej uruchamia się sygnał dźwiękowy. Maszyny do szycia Husqvarna Sapphire 930 posiadają Ekskluzywny Poradnik Szycia, który automatycznie wybiera najlepszy ścieg oraz jego parametry, w zależności od stosowanej techniki szycia i rodzaju materiału. Model ten umożliwia wykonywanie 200 ściegów użytkowych i dekoracyjnych. Dostępna jest funkcja trójkątnego zakończenia ściegów dekoracyjnych, która pozwala na stworzenie unikalnego wzoru. Powierzchnia szycia wynosi aż 250 mm, co bardzo pomaga w trakcie pikowania i szycia dużych projektów. System PBB ze stopką sensorową pozwala na powtarzalne wykonywanie dziurek, natomiast funkcja start/stop na szycie bez korzystania z regulatora obrotów.

Maszyna do szycia Huqvarna 690 QUrządzeniem w wyższej cenie jest także maszyna do szycia Husqvarna 690Q. Podobnie jak poprzednio omówiony model, urządzenie to posiada system czujników do automatycznego opuszczania i podnoszenia stopki, sensor funkcji Pivot unoszący stopkę nad materiałem oraz stopkę, która automatycznie podnosi i opuszcza się.Wielkość otwartej przestrzeni z prawej strony igły wynosi aż 200 mm. Dostępne są 4 kroje liter i program „My stitches”, który umożliwia zapisywanie najczęściej wykorzystywanych ściegów oraz kompozycji haftów. Dzięki systemowi „Perfectly Balanced Buttonholes” i Ekskluzywnej Stopce Sensorowej można perfekcyjnie powtarzać wykonywanie dziurki na wymiar guzika. Urządzenie pozwala na wykonywanie 208 ściegów użytkowych i ozdobnych. Spełnia ono potrzeby osób, które profesjonalnie zajmują się krawiectwem.

Maszyna do szycia Husqvarna jest zdecydowanie polecana bardziej wymagającym użytkownikom.

Maszyny do szycia Husqvarna to produkty przeznaczone dla wymagających użytkowników. Wykorzystują one nowoczesne technologie, dzięki czemu są zarówno wielofunkcyjne, jak i proste w obsłudze. To właśnie z tego powodu zdobyły tak dużą popularność wśród użytkowników z całego świata. Oferta firmy jest bardzo obszerna, ponieważ znajdują się w niej propozycje przeznaczone dla różnych klientów. Dostępne są zarówno maszyny tańsze, które spełniają wszelkie oczekiwania osób szyjących na potrzeby własne, jak i urządzenia specjalistyczne przeznaczone dla profesjonalnych użytkowników(m.inn. Hafciarka, Overlock). Możliwe jest zatem wybranie maszyny doskonale dostosowanej do swoich potrzeb i umiejętności krawieckich. Oprócz tego, każdy użytkownik maszyny Husqvarna ma zapewniony szeroki wybór przydatnych akcesoriów dodatkowych, dzięki którym szycie staje się jeszcze prostsze i przyjemniejsze.

Oceń ten artykuł

2 comments

  1. Ela says:

    Mam Redstara.Marka ,która pokazała się na rynku w Polsce 6-7 lat temu.Super szyje ,mięciutko i cicho.
    Kupiłam najtańszą R10 bo dużo nie szyję i cena była super , dzięki koleżance która ma Redstara elektronicznego model S 200 lub 100.
    Polecam

Dodaj komentarz