Maszyna do szycia Juki, japońska precyzja

Juki to japońska firma, która zajmuje się produkcją maszyn do szycia. Przedsiębiorstwo rozpoczęło działalność w 1947 roku, początkowo oferując klientom wyłącznie maszyny przeznaczone do użytku domowego. Sześć lat później rozpoczęła się produkcja urządzeń przemysłowych. Od początku firma stawiała na wysoką jakość swoich produktów, biorąc udział w badaniach oraz dbając o stałe udoskonalanie sprzedawanych maszyn. W efekcie Juki znalazła się na liście światowych liderów w produkcji tych urządzeń. Maszyna do szycia Juki jest wytrzymała, zapewnia łatwą obsługę i bezpieczną pracę. To zasługa między innymi wykorzystania elektroniczne sterowanych silników. W 1976 roku firma wyprodukowała pierwszy domowy overlock z zastosowaniem technologii maszyn przemysłowych. Od 1978 sprzedawane są natomiast maszyny domowe z automatycznym obcinaniem nici i nawlekaniem igły. Maszyny do szycia Juki pochodzące z tamtych czasów nadal cieszą się sporą popularnością. W ofercie firmy znajdują się urządzenia przeznaczone dla osób o różnych umiejętnościach.

Maszyny do szycia Juki – popularne produkty.

Maszyna do szycia juki hzl-12zMaszyna do szycia Juki HZL-12Z jest bardzo prosta w obsłudze, dlatego doskonale nadaje się dla początkujących użytkowników. Posiada funkcje automatycznego nawlekania igły oraz wyszywania dziurek. Światełko ledowe oświetla miejsce pracy, a tym samym ułatwia szycie, natomiast duże pokrętło zmiany ściegu pozwala na szybki wybór odpowiednich ustawień. Produkt ten posiada także pokrętło przeznaczone do zmiany szerokości ściegu zygzakowego oraz ramie cylindryczne. Urządzenie waży niespełna 6 kilogramów, a zatem jest lekkie i wygodne. Dosyć proste urządzenia za całkiem niewygórowaną cenę. Gorąco polecane użytkownikom rozpoczynającą swoją przygodę z szyciem na maszynie. Porównywalne modele u konkurencji to maszyna do szycia Singer 8280 oraz maszyna do szycia Łucznik Zofia.

Maszyna do szycia juki hzl357Kolejna propozycja to maszyna do szycia Juki HZL-350Z, która pojawiła się w ofercie firmy niedawno. Dostępnych jest w niej 21, 26 bądź 32 wzory do szycia, w zależności od wybranego modelu. Zmiana położenia przełącznika transportu i opuszczenie ząbków pozwalają na swobodne szycie. Ma to szczególne znacznie podczas pikowania, wyszywana i haftowania, co oznacza, że maszyna dobrze się sprawdza w przypadku zaawansowanych użytkowników. Jednocześnie jest prosta w obsłudze, co czyni ją odpowiednią dla osób początkujących. Maszyna do szycia Juki HZL-350Z posiada światło ledowe, które oświetla miejsce pracy, a także regulację docisku stopki. Na wygodę użytkowania wpływają również funkcje automatycznego nawlekania igły oraz szycia dziurki wybranego rozmiaru. Maszyna posiada pudełko z akcesoriami, które łatwo się zsuwa, tworząc ramie cylindryczne, umożliwiające na przykład szycie zamkniętych obwodów oraz podwijanie.

Maszyny do szycia juki hzl-f3000Na szczególną uwagę zasługują maszyny do szycia Juki serii F. Jednym z pochodzących z niej modeli jest HZL-F300. To urządzenie umożliwiające wykonywanie aż 106 wzorów ściegów i 3 czcionek. Najczęściej wykorzystywane ściegi można wybierać przy pomocy przycisków, co zapewnia dużą wygodę podczas pracy. Maszyna Juki z seri F umożliwia szycie aż 16 rodzajów dziurek, których jakość jest bardzo wysoka, ze względu na ze względu na zastosowanie specjalnego czujnika i stopki. Szerokość dziurki może być wybierana bez zmiany parametrów ściegu. Maszyna pozwala na łatwą wymianę szpulki, a także na jednoczesne szycie i nawlekanie szpulki. Nici mogą być obcinane na trzy różne sposoby: przy pomocy przycisku, programowania pamięci albo naciśnięcia piętą do tyłu na pedał kontrolujący prędkość. Podstawowe funkcje maszyny można regulować jednym wciśnięciem przycisku na panelu maszyny. Automatyczny system kontroli dba o właściwe napięcie nici, natomiast specjalna konstrukcja ząbków zapewnia mocny transport materiału. Użytkownik może łączyć i zapamiętywać szyte wzory, a także korzystać ze ściegu imitującego ścieg ręczny. Po wysunięciu pojemnika z akcesoriami możliwe jest szycie po obwodzie. Jest to także przykład jednej z droższych propozycji tego producenta dla użytkowników domowych.

Maszyna Juki hzl-g210Ciekawą propozycję stanowią także maszyny do szycia Juki z serii G, na przykład model HZL-G210. Urządzenia wchodzące w skład serii G są sterowane komputerowo. Wspomniany model umożliwia wykonywanie 180 ściegów oraz 1 typu czcionki. Doskonale radzi sobie z szyciem zarówno ciężkich, jak i lekkich materiałów. W przypadku tych pierwszych duże znacznie ma udoskonalenie stopki. Ucięcie nici odbywa się przy pomocy jednego przycisku myszy. Ogromna przestrzeń pod ramą pozwala na szycie dużych elementów. Maszyny do szycia Juki serii G umożliwiają ustawienie szerokości dziurki aż w ośmiu rozmiarach. W celu zapewnienia możliwości wykonywania pięknego ściegu wykorzystano box feed (transport prostokątny), czyli rozwiązanie stosowane wcześniej w maszynach przemysłowych. Transport prostokątny wspomaga przesuw materiału. Jest on transportowany płynnie na większej powierzchni. Znika zatem problem marszczenia i niestabilnego szycia, dzięki czemu można uzyskać wysokiej jakości ścieg na materiałach różnej grubości.

Maszyna do szycia juki k 85W ofercie znajdują się również maszyna do szycia Juki z serii K, między innymi model K85. To proste obsłudze urządzenie, które umożliwia wykonywanie 150 typów ściegów oraz szycie literami. Użytkownik może zmieniać wielkość szytego wzoru. Maszyna Juki z serii G automatycznie szyje dziurkę pasującą do wielkości guzika. Dostępne są dwa rodzaje ściegów mocujących. Automatyczny system nawlekania nici wpływa na przyśpieszenie pracy, natomiast system naprężenia Auto pasuje do większości tkanin. Światło LED zwiększa komfort szycia, ponieważ oświetla obszar pracy. Możliwe jest wybranie rodzaju wzoru oraz pozycji igły spośród 15 pozycji dostępnych opcji. Ważną zaletą jest także stopka z funkcją łatwego startu, która blokuje stopkę w trakcie rozpoczynania szycia materiałów o dużej grubości. Waga maszyny do szycia Juki K85 wynosi 7,1 kilograma.

Produkty japońskiego producenta są zdecydowanie warte zakupu.

Maszyny do szycia Juki to produkty znane ze swojej solidności i łatwości obsługi. W ciągu wielu lat działalności ta japońska firma zdołała wyrobić sobie bardzo dobrą opinię wśród użytkowników, ze względu na stosowane podczas produkcji innowacyjne rozwiązania oraz dbałość o wszelkie szczegóły wykonania. Jednocześnie maszyny te uznawane są za proste w obsłudze. Zróżnicowanie dostępnych modeli pozwala natomiast na wybór urządzenia idealnie dostosowanego do potrzeb oraz umiejętności konkretnego użytkownika, trzeba jednak wziąć pod uwagę że produkty tej marki nie są najtańsze a ta wygórowana cena jest kosztem dobrej jakości.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz