Maszyny do szycia przemysłowe – sprzęt dla profesjonalistów.

Maszyna do szycia przemysłowa

Szycie to dla wielu ludzi pasja życia, które przekazywana z pokolenia na pokolenie staje się coraz bardziej zakorzeniona w rodzinie. Często bywa tak, że młodzi jeszcze ludzie podpatrują jak szyje ich babcia czy też dziadek, a następnie zafascynowani proszą o to by ktoś ich nauczył tego fachu. CO prawda kiedyś maszyny były zupełnie inne niż obecnie dostępne sprzęty, jednak wychodzi to jedynie na plus, bo dzięki ciągłemu rozwojowi i ulepszaniom maszyn do szycia, samo szycie staje się przede wszystkim wygodniejsze i przyjemniejsze.

Domowe maszyny do szycia stają się coraz bardziej zaawansowane technologicznie, już teraz istnieją maszyny, które mogą same zakończyć szycie ryglując nici. Nie trudno jest się domyślić, że maszyny przemysłowe, używane do szycia na dużą skalę są jeszcze bardziej zaawansowane. Jednak co powinna posiadać dobra maszyna przemysłowa, by zwrócić uwagę firm krawieckich? Odpowiemy sobie na to pytanie właśnie w tym artykule, porównując jednocześnie zakres cenowy i kilka przykładowych maszyn najbardziej znanych marek.

Dobra maszyna do szycia przemysłowa to przede wszystkim…

Maszyna przemysłowa może być również wykorzystywana w domowym zaciszu jeśli ktoś prowadzi niewielką firmę krawiecką. Sama nazwa nie dyskwalifikuje takich maszyn do używania ich w domu, wręcz przeciwnie, zaprawione krawcowe chętniej rozglądają się za przemysłowymi maszynami do szycia, ponieważ są o wiele sprawniejsze i wygodniejsze jeśli ktoś ma fach w ręku.

Poza swoją wytrzymałością i szybkością szycia, maszyny do szycia przemysłowe budową nie różnią się prawie niczym od zwykłych maszyn do szycia. Różnicą jest także energooszczędność oraz wielkość maszyny.

Maszyna do szycia przemysłowa, cechuje się głównie tym, że posiada specjalne, dodatkowe wyposażenia w postaci większego i wygodniejszego stołu, w którym można mocować maszynę do szycia.

Z jakich elementów składa się w takim razie maszyna do szycia przemysłowa?

Maszyna do szycia przemysłowa – podstawowe informacje i funkcje.

Maszyny do szycia przemysłowe posiadają standardowe wyposażenie tak jak zwykłe maszyny do szycia, jest to między innymi:

  • Chwytacz – jest to mechanizm znajdujący się dosłownie pod igłą szyjącą. Podzielić go można na dwa typy, wahadłowy oraz rotacyjny, przy czym rotacyjne chwytacze są łatwiejsze w obsłudze i występują w maszynach nowoczesnych.
  • Ściegi – wygląd ściegu w starszych maszynach możemy wybierać mechanicznie, na przykład za pomocą pokrętła, nowoczesne komputerowe lub elektroniczne maszyny do szycia przemysłowa automatycznie ustawiają ścieg dzięki jednemu kliknięciu w odpowiedni przycisk. Ponadto, maszyny komputerowe mają tą przewagę, że możemy wybrać większą ilość rodzajów ściegów.
  • Szycie – maszyny mechaniczne, starszego typu uruchamiane są w tradycyjny sposób za pomocą specjalnego pedała. Natomiast maszyny komputerowe dodatkowo dają możliwość uruchomienia szycia za pomocą specjalnego przycisku START STOP umieszczonego pod ręką. Warto także wspomnieć o tym, że komputerowe maszyny do szycia umożliwiają ustawienie maksymalnej prędkości szycia, dzięki czemu szycie może stać się jeszcze bardziej precyzyjne.

Komputerowe maszyny do szycia przemysłowe mogą być również bardziej zautomatyzowane niż maszyny do szycia wyprodukowane przed laty. Przede wszystkim ryglowanie w nowych maszynach może odbywać się automatycznie, nie musimy ręcznie przeszywać końca w przód i w tył – w najnowszych maszynach do szycia przemysłowych wystarczy wcisnąć jeden przycisk, by ryglowanie zostało automatycznie wykonane. Nowsze maszyny mają także możliwość automatycznego obcinania nici, co również usprawnia cały proces szycia. Obecnie maszyny do szycia przemysłowe jak i te domowe maszyny do szycia mają naprawdę wiele innowacyjnych rozwiązań, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu zrobiłyby niesamowitą furorę, a dziś są praktycznie standardowym wyposażeniem.

Liderzy wśród producentów – maszyny do szycia przemysłowe.

Niewątpliwym liderem na rynku maszyn do szycia przemysłowych jest japońską firmą z wieloletnim doświadczeniem. Na europejski rynek weszła dopiero w 2005 roku otwierając swoją centralną siedzibę w Europie, a konkretnie w Warszawie. Firma JUKI specjalizuje się w produkcji maszyn do szycia przemysłowych, szczególnie takich, mających zastosowanie w szwalniach, które szyją odzież bieliznę czy też tapicerkę meblową. Ponadto firma JUKI oferuje nie tylko sprzedaż nowych maszyn ale także sprzedaż odpowiednich części i narzędzi do ich serwisowania.

Oprócz japońskiego gracza, zarówno na polskim jak i zagranicznym rynku liczy się także niemiecki producent maszyn do szycia, a mianowicie Durkopp Adler. Niemiecki producent rozpoczął swoją działalność na polskim rynku w 1990 roku. Od tamtego momentu zdobył zaufanie wielu firm, tych mniejszych jak i większych. Durkopp Adler produkuje między innymi maszyny do szycia przemysłowe, dziurkarki odzieżowe, ryglówki, stębnówki i guzikarki.

Nie możemy także zapomnieć o naszej rodzimej firmie, której początki sięgają aż pierwszego ćwierćwiecza dwudziestego pierwszego wieku. Mowa oczywiście o maszynach do szycia Łucznik. Od samego początku firma ta gościła zarówno w polskich firmach szwalniczych jak i domowych zaciszach, gdzie ktoś hobbystycznie chciał tworzyć różnego rodzaju projekty. Łucznik oferuje swoim klientom maszyny zarówno najprostsze, jak i takie, które powinny trafić w ręce jedynie doświadczonej krawcowej, która posiada zaawansowaną wiedzę.

Maszyny do szycia przemysłowe – najpopularniejsze pozycje.

Obecnie w internecie możemy wyszukać najbardziej popularne maszyny do szycia przemysłowe, jednak musimy pamiętać o tym, że nie każdy rodzaj będzie nadawał się do konkretnych materiałów. Przyjrzymy się więc tak zwanym stębnówkom czyli podstawowym typom maszyn do szycia.

maszyna do szycia przemysłowa Juki Juki LU-1561ND. To propozycja nada się dla zaawansowanych krawcowych, które cenią sobie przede wszystkim dokładność szycia, niezawodność oraz czas. Maszyna JUKI LU-1561ND posiada dwie igły oraz potrójny transport, opierający się przede wszystkim na transporcie igłowym, ząbkowym umieszczonym pod spodem materiału oraz dzięki kroczącej stopce maszyny. Rozstawy pomiędzy igłami to 6, 8, 10 oraz 12 milimetrów. Maksymalna prędkość szycia jaką oferuje ta maszyna to 2500 ściegów na minutę. Z kolei maksymalna długość ściegu to dziewięć milimetrów. Stopka w maszynie podnoszona jest na wysokość 16 milimetrów co pozwala na zszycie nawet grubych materiałów. JUKI LU-1561ND posiada automatyczne smarowanie, ryglowanie, oraz obcinanie nici.

 

DURKOPP ADLER 267-373maszyna przemysłowa. Nie mogło oczywiście zabraknąć pozycji z katalogu niemieckiego producenta. Maszyna 267-373 to jednoigłowa maszyna posiadająca potrójny transport. W tym przypadku prędkość szycia jest znacznie mniejsza, co może wpływać na dokładność szycia, jednak będzie minusem przy masowym szyciu. Długość ściegu oferowana przez tą maszynę to 6 milimetrów, natomiast stopka podnoszona jest na około 10 milimetrów. Maszyna ta cechuje się dużą przestrzenią roboczą wokół elementów szyjących co znacznie sprzyja manewrowaniu materiałem. Durkopp Adler to producent, który przykuwa uwagę do tego by jego maszyny były energooszczędne, dlatego też maszyna 267-373 posiada energooszczędny silnik.

Siruba L818F-M1SIRUBA L818F-M1. Jest to nieco mniej popularna w Polsce marka. Jednak bardzo godna uwagi, ponieważ jej maszyny do szycia przemysłowe coraz bardziej zaczynają mieć popyt na całym świecie. Ten konkretny model cechuje się przede wszystkim energooszczędnością, według statystyk jest ona oszczędniejsza nawet do 70 procent. Jest prędkość szycia to aż 5 tysięcy ściegów na minutę. Długość ściegu wynosi 5 milimetrów. Maszyna ta przeznaczona jest do materiałów lekkich oraz średnio ciężkich. Maszyna do szycia przemysłowa marki SIRUBA posiada centralne smarowanie. Maszynę docenią krawcowe, które preferują cichą i kulturalną pracę silnika maszyny, a właściciele firm docenią tą markę za żywotność silników i innych podzespołów zamontowanych w maszynie.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz