Singer 4423 – maszyna do szycia z wyższej półki

maszyna do szycia singer 4423

Szycie na maszynach do szycia przechodzi obecnie swój drugi renesans, coraz więcej młodych ludzi zaczyna się interesować szyciem i krawiectwem. Jedną z najpopularniejszych marek maszyn do szycia jest Singer, firma założona w 1851 roku w Nowym Jorku. Już na początku dwudziestego wieku firma ta stała się synonimem najlepszych maszyn do szycia, a w obecnych czasach wraz z rozwojem technologii i elektroniki firma ta produkuje coraz lepsze i bardziej zaawansowane maszyny do szycia.

Przyjrzyjmy się jednej z ciekawszych propozycji tej firmy, a mianowicie maszynie do szycia Singer 4423.

Singer 4423 – mocny sprzęt o niepozornym wyglądzie.

Maszyna do szycia Singer 4423 to maszyna do szycia, która swoim wyglądem niestety może delikatnie odstraszyć krawcowe, które dużą miarę przykładają do estetycznego wyglądu swojej maszyny. Jednak przecież nie chodzi o to, by maszyna do szycia wyglądała pięknie, a porządnie szyła i spełniała wszystkie swoje funkcje. Delikatny szary lakierowany kolor, z czerwonymi elementami emblematów oraz białymi pokrętłami ustawień programów.

Singer 4423 to między innymi:

 • Prędkość szycia nawet do tysiąca (+/- 50) ściegów na minutę.
 • Bardzo solidnie wykonany, metalowy korpus maszyny, dający pewność dobrego wykonania maszyny.
 • Ponadto powierzchnia robocza, czyli najbardziej użytkowane miejsce maszyny jest wykonane z nierdzewnej stali.
 • Maszyna posiada aż 23 programy ściegów, które w łatwy sposób ustawimy specjalnym pokrętłem.
 • Możliwość automatycznego obszywania dziurek na guziki, jednostopniowe obszywanie.
 • Potrójna regulacja położenia igły (LEWO, ŚRODEK, PRAWO).
 • Ścieg o długości 4 milimetrów oraz szerokości 6 milimetrów oraz płynna regulacja ściegu.
 • Nowoczesny rotacyjny chwytacz.
 • Automatyczne nawijanie szpulki oraz automatyczne nawlekanie nici.
 • Maszyna posiada także specjalny uchwyt, który umożliwi wygodne i bezpieczne przenoszenie maszyny.
 • Producent przewidział możliwość ulokowania maszyny w specjalnym stole do maszyn.

singer 4423 stopkaZastosowanie rotacyjnego chwytacza niesie ze sobą wiele zalet. Między innymi będzie to kultura pracy maszyny, a konkretniej jej głośność. Dzięki rotacyjnym chwytaczom mamy także lepszy i łatwiejszy dostęp do szpulki, a jej wymiana jest naprawdę prosta. Dodatkowym wielkim atutem tej maszyny jest również płynna regulacja szerokości i długości ściegu. Większość standardowych, najtańszych maszyn nie posiada takiej regulacji, a możliwe ustawienia są sztywne i nie można ich zmienić, sprowadza się to do tego, że maszyna jest po prostu mniej funkcjonalna i z czasem nie nada się dla profesjonalnej szwaczki. Wiele osób uważa także za standard możliwość szycia wstecz, aczkolwiek warto zwrócić uwagę na to, że duża część obecnie produkowanych maszyn nie ma takiej możliwości. Singer 4423 posiada taką funkcję dlatego też jest uważana za jedną z najlepszych obecnie maszyn z wyższej półki. Wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać proste hasło „Singer 4423 opinie” by przekonać się, że mamy rację.

Ponadto producent w zestawie do maszyny dorzuca także specjalne wyposażenie, a jest nim między innymi:

 • Trzy dodatkowe szpulki. Dodatkowo mało oraz duży kapturek na szpulki.
 • Specjalistyczny komplet igieł.
 • Nożyk do przecinania oraz pędzelek do czyszczenia.
 • Śrubokręt oraz dodatkowy trzpień szpulki.
 • Filcową podkładkę.
 • Cztery rodzaje dodatkowych stopek do maszyny.

Co najważniejsze, wszystkie elementy dodatkowego wyposażenia możemy schować w specjalnym schowku, który umieszczony został z boku maszyny.

Singer 4423 opinie – poznaj opinie wielu użytkowników jednej z lepszych maszyn do szycia.

Singer 4423 to jedna z lepszych obecnie maszyn, która posiada naprawdę dobre opinie wśród swoich użytkowników. Wystarczy wpisać w najpopularniejszą przeglądarkę Google hasło „Singer 4423 opinie” by upewnić się, co użytkownicy mówią na jej temat. Maszyna do szycia Singer 4423 to bardzo dobrze wykonany sprzęt, najwyższej jakości materiały, a także znana i doceniana na całym świecie marka, która ma uznanie zarówno wśród amatorów jak i profesjonalistów.

W sieci znajdziemy głównie pozytywne opinie osób, które pokusiły się o kupno tej maszyny do szycia. Jak więc przedstawiają się główne zalety, które docenili nabywcy tej maszyny? Maszyna do szycia Singer 4423 cieszy się o dziwo naprawdę dobrymi opiniami w internecie. Oto niektóre z nich:

„Jestem niezwykle zadowolona z tej maszyny, wydawało mi się, że to będą zmarnowane pieniądze, jednak łatwość obsługi tej maszyny do szycia jest niezwykle nieporównywalna do innych maszyn. Singer 4423 jest naprawdę świetną maszyną, na której moja córka lat 15 zaczęła szyć i interesować się krawiectwem. Maszyna pomimo swojej ceny przewyższa swoją wartość. Jeśli miałabym polecać coś swoim koleżankom, to tylko tą maszynę, a na co dzień mam do czynienia z krawiectwem. Brakuje jej naprawdę wiele do maszyn przemysłowych, jednak nie ma co ukrywać , za kilkaset złotych nie powinniśmy oczekiwać od maszyny cudów, które kosztują nawet kilka tysięcy złotych.” Marysia, 45 lat.

„Może się wydawać, że jestem dziwny, jednak jestem facetem i lubię szyć. Szukałem maszyny, która będzie bardziej zaawansowana, od mojego starego łucznika. Znalazłem, to Singer 4423. To maszyna niezwykle cicha, jest także energooszczędna, za takie pieniądze powinien kupić ją każdy kto jest nieco bardziej zaawansowany niż amatorzy. Szycie na tej maszynie to sama przyjemność. Używam jej ponad rok i nie narzekam ani trochę. Polecam z całego serca, warto zainwestować kilkaset złotych w tą maszynę do szycia.” Mariusz, 40 lat.

Podsumowując – Singer 4423 – lider.

Maszyna do szycia Singer 4423 jest obecnie jedną z najlepszych maszyn do szycia w tym przedziale cenowym, jeśli nawet nie liderem. Stosunek ceny do jakości i możliwości jest naprawdę wysoki. Można by ze świecą szukać lepszej maszyny od tej. Szeroka gama możliwości oraz funkcjonalność, jaką oferuje ta maszyna jest nieporównywalna. Świadczy o tym chociażby fakt wielu pozytywnych opinii na forach internetowych czy portalach, które porównują ceny konkretnych produktów.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz